Obrazek z Kubusiem Puchatkiem
Żłobek Gminny w Żninie

„Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”.

Maria Kownacka

Dzień Chemika dzieci obchodziły
i przez cały tydzień w eksperymenty będą się bawiły!

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’ Janusz Korczak

Dziękujemy Salon Kosmetyczny pomaLOVanE za ogromne wsparcie przy organizacji Dnia Dziecka w naszym żłobku, dzięki czemu wczoraj i dzisiaj dzieci znakomicie spędziły czas w Bajlandia Żnin Radość w oczach dzieci i uśmiechy na twarzach nie miały końca!

Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został piknik dla dzieci, podczas którego bawiliśmy się wspólnie na boisku oraz mieliśmy okazję poznać kucyka i alpaki. Bardzo dziękujemy za wizytę Rancho Sylwia Goc oraz Zajączkowi z Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie i mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy!

Składamy również serdeczne podziękowania dla Spółdzielni Rolniczo-Handlowej „Rolnik” Żnin SR-H Rolnik Żnin, Pana Marka Poliwki - Firma ABER Sp. z o.o.za bezinteresowną pomoc i wsparcie przy organizacji Dnia Dziecka dla podopiecznych Żłobka Gminnego w Żninie.

Kochane Mamy!

Z okazji Waszego Święta,

składamy Wam najserdeczniejsze życzenia!

Życzymy dużo zdrowia,

sto lat życia w uśmiechu,

i radosnych oddechów!

Wierszyk z życzeniami dla mam w linku poniżej:

Pani Kasia z Leosiem nas odwiedzili i do wspólnej zabawy
zaprosili  Dzieci pieska nakarmiły i po kolorowych łapkach pochodziły.
Dziękujemy Alpanilo za wizytę i liczymy na następne spotkanie :)

Dzieci na spacerek do Przedszkola Miejskiego nr. 2 im. Jana Brzechwy w Żninie się wybrały i na instrumentach z muzycznej ścieżki zagrały.

Dzisiaj odwiedzili nas Panowie z Żniński Dom Kultury. Spotkanie było okazją do zapoznania się z instrumentami oraz do wspólnego grania, co bardzo podobało się dzieciom. Bardzo dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się ponownie.

Dnia 10 maja ciocia Agnes nas odwiedziła,
i w języku angielskim się z nami bawiła :)

Dnia 8 maja obchodziliśmy

dzień bibliotekarza i bibliotek.

„Moje książki”

Moje książki kolorowe
Stoją równo na półeczce.
Myje ręce i oglądam
Kartkę po karteczce.
Czasem książki czyta mama,
Bo ja nie potrafię sama.
Z książek wiele się dowiecie
O szerokim, pięknym świecie
O roślinach, o zwierzętach
O dalekich krajach też.
Wszystko w książce jest zamknięte,
A więc ją do ręki bierz.

I.Salach

Dziś Dzień Flagi w żłobku świętujemy
I rączkami flagę malujemy
Kolory przy okazji sobie utrwalamy,
I symbole Polski z ciocią omawiamy

Dzisiaj do naszego żłobka przyjechali mieszkańcy Amatorska Hodowla Drobiu Ozdobnego Kurza Hacjenda, a dokładniej wąż Supeł i sowa Ola. Na wspólne zajęcia zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Jana Brzechwy w Żninie. Wszystkie dzieci miały okazję pogłaskać zwierzątka i dowiedzieć się ciekawostek na ich temat. Bardzo dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy.

Choć maluszków dzisiaj mało, to Dzień Kotka wesoło im się świętowało :)
Ciocie kotki różne pokazały i bajeczkę o nich przeczytały

Nasz żłobek odwiedziły Panie z Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie i zaprezentowały dzieciom ciekawe przedstawienie. Ponadto była to również okazja do zapoznania się z nowymi książeczkami, które bardzo zainteresowały dzieci.
Ciocie i dzieci bardzo dziękują za wizytę i z utęsknieniem czekają na następne spotkanie.

Z okazji walentynek dzieci życzą dużo miłości i uśmiechu :)

Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy.
Z tej okazji dzieci przygotowały prawdziwą i niepowtarzalną pizzę.

Z radością informujemy, że należymy do I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych, które  obejmuje swoim zasięgiem cały obszar Polski. Stowarzyszenie daje możliwość współpracowania z osobami, dla których potrzeby małego dziecka, to sprawa priorytetowa.
Bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc i z uśmiechem patrzymy na dalszą współpracę

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRZYTULANIA

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WIELU UŚCISKOW!!!

WAŻNA INFORMACJA

SZANOWNI PAŃSTWO!

Od dnia 1 lutego 2022 r., zgodnie z Uchwałą Nr LII/475/21 Rady Miejskiej w Żninie z dnia 29 grudnia 2021 r zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia opłat za pobyt dziecka w żłobkach prowadzonych przez Gminę Żnin oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie zmienia się wysokość opłat za pobyt dziecka w żłobku.

W związku z powyższym w terminie 25.01.2022 – 27.01.2022 r. odbędzie się podpisywanie aneksów do dotychczasowych umów w sprawie korzystania z usług żłobka.

Jednocześnie informujemy, że organem właściwym do udzielania informacji dotyczących dofinansowanie z ZUS do opłaty za pobyt dziecka w żłobku jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Gwiazdorku, gwiazdorku co masz w tym worku...?

Dzisiaj nasz żłobek odwiedził gwiazdor i rozdał dzieciom prezenty.

Dzisiaj w naszym żłobku unosił się zapach korzennych przypraw :D Był to pracowity dzień, ponieważ dzieci piekły pierniczki. :) Poznały składniki ciasta i sposób wykonania ciasteczek ;)

Do akcji przyłączamy się i My ;) Zachęcamy do przynoszenia wymienionych produktów na plakacie i umieszczania ich w specjalnie przygotowanym pojemniku :) Następnie my dostarczymy je do organizatora zbiórki ;)

Dnia 08.12.2021r. odwiedziły nas dzieci z kółka krawieckiego z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Jana Brzechwy w Żninie i przyniosły dla dzieci własnoręcznie uszytego węża :D Tygryski i Maleństwa już przebierają nóżkami, aby wyjść na spacer razem z nowym przyjacielem :)

MIKOŁAJKI

Ramowy rozkład dnia

Obrazek z Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem

Żłobek otwarty jest od godziny 6.30 do 16.30, od poniedziałku do piątku.

Opieka nad dzieckiem w żłobku zorganizowana jest wg stałego rozkładu dnia.

przyjmowanie dzieci

8.15 – 8.30

poranna gimnastyka, zabawy ruchowe i integracyjne

8.30 – 9.00